Transparent PET

Rozwijając naszą technologię druku na tworzywach niechłonnych w zakresie opakowań szybko rotujących wprowadziliśmy do swojego asortymentu przeźroczyste platynki PET.

Wdrożenie takiego rozwiązania daje klientom całkiem nową szeroką gamę częściowo zadrukowanych platynek, na transparentnym PET o zróżnicowanych grubościach i dowolnych kształtach. Powstałe w ten sposób platynki pozwalają na lepsze zaprezentowanie wyrobów zamkniętych pod takim wieczkiem. Możliwość eksponowania produktów spożywczych, takich jak lody, surówki, sałatki czy wszelkich produktów kosmetycznych w zamkniętym opakowaniu znacznie poprawia kreatywność danego przetworu na rynku. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań w druku na materiale transparentnym pozwala na osiągnięcie bardzo dobrej jakości odwzorowanego obrazu przy jednoczesnym eksponowaniu produktu zamkniętego w opakowaniu pod takim wieczkiem.

Oferowane transparentne przykrywki PET posiadają równie wysoką odporność mechaniczną na uszkodzenia oraz barierowość dla przenikania gazów jak inne wieczka z tego surowca wykonane na materiałach barwionych w masie. Lakier termozgrzewalny o charakterystyce „easy peel” użyty na awersie platynki pozwala zgrzewać te wieczka z pojemnikami PE, PS, PP i nadmiernie nie redukuje widoku na eksponowany produkt.